Okruh po južnej časti ostrova – autom

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 2184 EUR
Mezinárodní letenky
Počet dní: 15
Poznávací

október – máj

Nový Zéland – južný ostrov (Christchurch, NP Mt. Cook, Queenstown, Te Anau, Milford Sound, Franz Josef, Fox, Punakaiki, Abel Tasman NP, Kaikoura)

Zpět na nabídku

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • okruh po južnej časti ostrova autom
 • návšteva prekrásneho miesta Milford Sound
 • manuál cesty vrátane kompletného plánu cesty

POPIS ZÁJAZDU

Krásny zájazd za najkrajšími miestami južného ostrova Nového Zélandu. Tento väčší ostrov Vám ponúkne cestu cez úžasné jazerá obklopené vysokými horami, krásne ľadovce, strmé fjordy, vodopády, pozorovanie veľrýb a zátoky s tuleňmi. Navštívite údajne najkrajšie miesto Nového Zélandu Milford Sound sa strmými fjordmi, malebný Queenstown alebo tiež svetoznámu vinársku oblasť Marlborough. Jedným z hlavných bodov bude určite zastávka v národnom parku Abel Tasman s krásnou prírodou. Cestujte po Novom Zélande zariadeným autom, ubytovaním a všetkým ostatným čo budete na Vašej ceste potrebovať. K tomu Vám pripravíme kompletný a podrobný plán cesty s vyznačením všetkých najlepších miest tejto krajiny, ktorá je ideálnym miestom pre individuálne cestovanie.

POPTAT ZÁJAZD

1.-2. deň – Odlet z Prahy / Viedně – Christchurch
Let na trase Praha (Viedeň) – Christchurch s prestupom podľa letenky (jedlo v lietadle). Prílet do Christchurch v 3. deň.

3. deň – Christchurch
V ľubovoľný čas prílet do Christchurch, nasleduje transfer do hotela, zvyšok dňa máte čas na prehliadku mesta podľa našich materiálov. Zaistený nocľah v hoteli centre mesta.

4. deň – Christchurch – Twizel
Ak ste si včera nestihli pozrieť Christchurch tak môžete ešte dopoludnia vyraziť na krátku prehliadku centra mesta, potom vyzdvihnutie auta a cesta ku krásnemu jazeru Tekapo s pôsobivou mliečnou farbou. Ďalej potom pokračujete do mestečka Twizel, kde budete mať nocľah v moteli (cca 360 km).

Od nás dostanete na mieru spracovaný manuál NZ pre vašu celú cestu, kde bude plán cesty, všetky inštrukcie a tipy na najzaujímavejšie miesta a aktivity.

5. deň – Národný park Mt. Cook
Ráno idete z Twizel do dedinky Mt. Cook. V NP Mt. Cook máte čas na skvelú poldennú prechádzku horskou prírodou podľa našich inštrukcií, popoludní pokračujete typickou NZ krajinou do mesta Queenstown, kde budete mať nocľah v hoteli/moteli (asi 300 km).

6. deň – Queenstown
Dnes máte voľný deň na prehliadku tohto čarovného mestečka Queenstown, ktoré je centrom všetkého diania na južnom ostrove. Mesto je zasadené v krásnej prírode hôr a leží pri peknom jazere. Ponúka sa tu tiež mnoho športových či adrenalínových aktivít, na svoje si prídu aj milovníci maorskej kultúry. Nocľah v hoteli/moteli.

V našom manuály pre cestu po NZ, ktorý vám pripravíme bude aj popis najkrajších miest Queenstownu.

7. deň – Milford Sound
Ráno vás čaká cesta z Queenstownu cez dedinu Te Anau až na Milford Sound, ktorý je údajne najkrajším miestom celého Zélandu. Celá oblasť sa nachádza v národnom parku fjordov. Možnosť prechádzky na lodi medzi fjordmi, okolo uvidíte tulene a vodopády. Potom návrat späť do dediny Te Anau so zastávkami na zaujímavých miestach. Nocľah v moteli v Te Anau.

Odporúčame si vziať prechádzku loďou na Milford Sound – môžeme pre vás zariadiť, pozri sekcie za príplatok.

8. deň – Milford Sound – Franz Josef
Od jazera Te Anau vychádzate na celodennú cestu (asi 450 km), ktorá vás povedie typickou krajinou Nového Zélandu okolo pastvín s ovcami a okolo jazier. Pôjdete cez historické mestečko Arrow Town, kde sa predtým ťažilo zlato, ďalej cez malebné mestečko Wanaka a ďalej po západnom pobreží až do dediny Franz Josef, kde máte zabezpečený nocľah v moteli. Prípadne zastávka pri ľadovci Fox na vyhliadku a krátku prechádzku.

9. deň – Ledovec Franz Josef
Dopoludnia vás čaká prehliadka oblasti, máte celé dopoludnie na prehliadku vyhláseného ľadovca Franz Josef, môžete využiť organizované túry priamo po ľadovci so sprievodcom alebo výlet helikoptérou nad ľadovec. Potom krátka zachádzka na zrkadlové jazero Matheson Lake. Vaša cesta popoludní pokračuje do mestečka Greymouth, kde máte zariadený nocľah v moteli.

Odporúčame túru so sprievodcom po ľadovci – môžeme pre vás zariadiť, pozri sekcie za príplatok.

10. deň – Greymouth – Punakaiki – Nelson
Ráno môžete vyraziť na krátku prechádzku neďaleko Greymouth kde môžete vidieť z útesov tulene. Potom už idete do neďalekého Punakaiki, ktoré je obľúbeným turistickým miestom. Nájdete tu vyhlásené palacinkové skaly. Pokračujete ďalej na sever po západnom pobreží, ktoré Vám ponúkne krásne vyhliadky na pobrežie a oceán. V podvečer prichádzate do mesta Nelson, ktoré je vstupnou bránou do NP Abel Tasman. Nocľah v moteli.

11. deň – Národný park Abel Tasman
Celý deň na prehliadku tohto krásneho národného parku, ktorý ponúka krásne a divoké pláže, skvelé treky pozdĺž pobrežia, možnosti kajakovania a zahliadnuť môžete aj tulene. Odporúčame si vziať dopravu loďkou pozdĺž pobrežia s možnosťou prejsť sa z jednej pláže na ďalšiu, uvidíte tak podstatnú časť celého NP. Nocľah v meste Nelson.

Na prianie vám zabezpečíme dopravu loďou po pobreží tohto NP a odporučíme najlepšiu variantu, pozri sekcie za príplatok. V prípade záujmu predĺženie o ďalší deň v tejto krásnej oblasti.

12. deň – Nelson – Marlborough – Kaikoura
Ráno vyrážate do možno najlepšej vinárskej oblasti Nového Zélandu, Marlborough. Tu máte časť dňa na zastávku a prehliadku viníc. Popoludní pokračujete do mestečka Kaikoura, asi 250 km. Nocľah v moteli.

13. deň – Kaikoura – Christchurch
Dnes máte väčšinu dňa vyhradeného pre oblasť Kaikoura, ktorá je známa svojím bohatým zvieracím životom pozdĺž pobrežia. Podľa sezóny môžete vidieť tulene alebo pozorovať veľryby a delfíny. V sezóne veľrýb odporúčam vyraziť na vyhliadkovú plavbu loďou. V podvečer nie dlhá cesta (180 km) do mesta Christchurch a nocľah v hoteli.

Odporúčame si vziať prechádzku loďou na pozorovanie veľrýb – môžeme pre vás zariadiť, pozri sekcie za príplatok.

14. deň – Christchurch – odlet
Vraciate auto a potom vás čaká odlet z Christchurch podľa vašich leteniek.

15. deň – Prílet do Európy
Prílet domov a koniec programu.

 • spiatočná medzinárodná letenka
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • všetky nocľahy v 3* hoteloch alebo moteloch podľa programu
 • prenájom auta Toyota Corrola po celý čas programu, auto s pripoistením
 • kompletný plán cesty a podrobné informácie
 • poistenie CK proti insolventnosti 
 • česká asistenčná telefonna linka v Austrálii
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • pohonné hmoty
 • strava, výlety a služby, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* hoteloch
 • vybavenie turistických víz do Austrálie 900 Kč na osobu
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • väčšie auto než je štandardne v cene
 • 4h trek na ľadovec Franz Josef, cena 5.790 Kč
 • výlet loďou medzi fjordmi Milford Sound – 2 hodiny, cena 1.990 Kč
 • let helikoptérou nad ľadovcom Franc Josef, cena 4.090 Kč
 • Kaikoura – výlet loďou k veľrybám, cena 2.390 Kč
 • výlet loďou v NP Abel Tasman, cena 1.690 Kč
 • kajakovanie v NP Abel Tasman, cena 1.990 Kč
 • predĺženie o návštevu vinárskej oblasti Marlborough a Kaikoury – extra 1 až 2 dni
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže zmeniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu NZD.
 • Náročnosť tohto zájazdu – mierna.
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
 • Balíček môže byť predĺžený alebo upravený podľa vášho želania.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Nový Zéland
Malý okruh južným ostrovom – autom
Poznávací
Nový Zéland
Lyžovanie a spoznávanie južného ostrova
Pobytový
Exotické ostrovy
INDIVIDUÁLNE
Fidži – biele pláže ostrova Mana