Veľký okruh Austráliou

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 4524 EUR
Všechny letenky
Počet dní: 26
Poznávací

denne – január až december

Sydney a Blue Mountains, Melbourne a Great Ocean Road, Alice Springs, Kings Canyon, Uluru a Olgas, Cairns a Veľký bariérový útes, Brisbane a Fraser Island, Gold Coast a Surfers Paradise

Zpět na nabídku

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • jedinečný 26-denný okruh Austráliou
 • zahŕňa návštevu pamiatok UNESCO
 • veľa krásnych výletov a aktivít v cene
 • návšteva najväčšieho monolitu svata Uluru
 • kúpanie v lagúnach ostrova Fraser
 • prejdete Great Ocean Road

POPIS ZÁJAZDU

Veľké austrálske dobrodružstvo, ktoré vám ponúkne to najlepšie z celej Austrálie. Rozmanitosť tohto zájazdu je obrovská, táto cesta vás zavedie z tropického severu až na samý juh Austrálie. Budete mať možnosť kúpať sa u najväčšieho koralového útesu sveta, prežiť západ slnka u najväčšieho monolitu sveta Uluru, kúpať sa v lagúnach najväčšieho piesočného ostrova sveta Fraser, vidieť koaly na vyhlásenej Great Ocean Road alebo obdivovať slávnu Operu v Sydney! Tento zájazd kombinuje divokú prírodu Austrálie spoločne s krásami veľkomiest a kultúrou miestnych obyvateľov. Užite si aj Vy Austráliu naplno!

POPTAT ZÁJAZD

1.-2. deň – Odlet z Prahy/ Viedne do Sydney
Let na trase Praha (Viedeň) – Sydney s prestupom podľa letenky (jedlo v lietadle). Prílet do Sydney v 2. deň večer alebo v 3. deň skoro ráno.

3. deň – Sydney
Po prílete Vás čaká transfer do vášho hotela v blízkosti centra mesta. Popoludní krátka prehliadka mesta, oddych a aklimatizácia po dlhej ceste. Zaistený nocľah v hoteli.

4. deň – Sydney
Celodenná individuálna prehliadka mesta, prehliadka asi najkrajšieho prístavu sveta sa svetoznámou Operou a ikonickým mostom Harbour Bridge. Zabezpečená exkurzia do Sydney Opera House, zvyšok dňa na prehliadku starobylej štvrti Rocks a okolia. Nocľah v hoteli.

Od nás dostanete podrobné informácie k prehliadke mesta a užitočné rady a tipy na najkrajšie miesta. Manuál ako sa pohybovať v Sydney a ďalšie.

5. deň – Sydney
Prehliadka ďalších častí mesta podľa vypracovaných materiálov. Máte zaistené vstupy do vyhliadkovej veže v centre mesta Sydney Tower a tiež do pekného Sydney Aquaria. Prehliadka Botanickej záhrady, Čínskej štvrti a pod. Nocľah v hoteli.

6. deň – Národný Park Blue Mountains
Celodenný výlet do národného parku Blue Mountains s anglicky hovoriacim sprievodcom. Tento park je asi najznámejší v okolí Sydney, uvidíte skalnú formáciu Tri sestry, zastavíte sa v dejisku OH 2000 a späť do Sydney sa doplavíte loďou. Nocľah v hoteli.

7. deň – Sydney
Voľný deň pre Vaše aktivity. Pozrieť sa môžete na krásne pláže Sydney, napr. známu Bondi Beach, prejsť sa po útesoch a vychutnať si krásne výhľady. Nocľah v hoteli.o

8. deň – Sydney – Melbourne
Ráno máte zaistený transfer na letisko a čaká Vás let do Melbourne. Tu si po prílete vyzdvihnete auto a vyrážate na vyhlásenú scénickú cestu Great Ocean Road. Na ceste uvidíte možno najkrajšiu časť austrálskeho pobrežia, atrakciu 12 Apoštolov alebo Vám poradíme, kde uvidíte koaly v živej prírode. Nocľah v dedine na Great Ocean Road.

Dostanete od nás podrobný plán cesty a opis celej oblasti s mapkou. Ak Vám nevyhovuje šoférovať auto, tento výlet Vám môžeme zaistiť autobusom a so sprievodcom.

9. deň – Great Ocean Road
Dopoludnia idete po Great Ocean Road späť so zastávkami, ktoré ste nestihli včera. Popoludní sa vraciate späť do Melbourne, kde vás čaká nocľah v hoteli.

10. deň – Melbourne
Dnes máte celý deň na prehliadku druhého najväčšieho mesta Austrálie, Melbourne, podľa nami vypracovaných inštrukcií a informácií. Alternatívne Vám ponúkneme výlet na Phillip Island s pozorovaním tučniakov. Nocľah v hoteli v Melbourne.

11. deň – Melbourne – Alice Springs
Ráno transfer na letisko a let do Alice Springs. Ocitáte sa v meste obklopenom púšťou. Po prílete si vyzdvihnete auto (prípadne zariadime organizovaný výlet do celej tejto oblasti), popoludní si môžete prezrieť mesto Alice Springs alebo sa môžete vydať preskúmať okolie. Nocľah v hoteli.

12. deň – Alice Springs – Kings Canyon
Ráno vychádzate na cestu púšťou do krásneho Kings kaňonu. Popoludní vás čaká prechádzka/túra v kaňone. Nocľah v jednoduchšom ubytovaní u Kings Canyon (hotel za príplatok).

Pre celú cestu Alice Springs – Uluru dostanete vypracovaný presný plán cesty, so všetkými zastávkami a vyznačením najlepších miest na navštívenie. Ak si neželáte šoférovať auto, radi vám zariadime dvojdenný organizovaný výlet z Alice Springs na Kings Canyon, Olgas a Uluru, a to s anglicky hovoriacim sprievodcom.

13. deň – Kings Canyon – Uluru
Ráno vyrážate červeným stredom Austrálie na Uluru. Okolo obeda sa ubytujete na mieste a popoludní vás čaká návšteva kultúrneho aboriginského centra, prehliadka mystického Uluru (Ayers Rock), prechádzka okolo Uluru, pôsobivý západ slnka a potom odchod späť do Ayers Rock, kde môžete pozorovať oblohu s tisíckami hviezd. Ubytovanie v chatke s kuchynkou (hotel za príplatok).

14. deň – Uluru – Cairns
Dopoludnia vás čaká prehliadka skalného komplexu Olgas, možnosť krásneho treku, okolo obeda odlietate z Uluru do tropického Cairns. Zaistený transfer do hotela s bazénom. Voľný zvyšok dňa a nocľah v hoteli.

15. deň – Cairns – Veľký bariérový útes (o)
Celodenný výlet na ostrov Veľkého bariérového útesu Green Island. V cene máte vyzdvihnutie pri hoteli, plavbu loďou, šnorchlovanie na ostrove a obed na ostrove. Nocľah v hoteli s bazénom.

16. deň – Cairns 
Voľný deň pre vaše vlastné aktivity a relax, prípadne prehliadku mesta Cairns. Nocľah v hoteli s bazénom. Fakultatívne ponúkneme ďalší výlet.

17. deň – Cairns – výlet
Nabitý celodenný výlet zaisteným autom do vnútrozemia Cairns. Čaká vás okruh po krásnych vodopádoch, banánových a čajových plantážach a pozriete sa do starodávneho sídla v pralese. Zastávka k prehliadke jedného z najväčších figovníkov v pralese – Cathedral fig tree. Nocľah v hoteli s bazénom.

18. deň – Cairns – výlet
Celodenný výlet zaisteným autom, ktorý spája kultúrne a prírodné krásy. Pôjdete do kultúrnej dedinky Kuranda, kde sa môžete zúčastniť kultúrneho vystúpenia pôvodných obyvateľov Aboriginies. Kúpanie v krásnej rieke. Pokračujete do dažďového pralesa Daintree s možnosťou pozorovania krokodílov. Na záver vám ukážeme miesto, kde uvidíte desiatky klokanov. Nocľah v hoteli s bazénom.

19. deň – Cairns – Brisbane
Dopoludnia transfer na letisko v Cairns a odlet do mesta Brisbane. Po prílete transfer na hotel. Voľné popoludnie na prehliadku tohto moderného mesta podľa našich inštrukcií. Nocľah v hoteli.

20. deň – Fraser Island (o, v)
Ráno začínate 2 dňový organizovaný výlet na najväčší piesočný ostrov sveta – Fraser Island. Vyzdvihnutie v centre Brisbane a s anglicky hovoriacim sprievodcom idete na Fraser Island, kde je pre vás pripravený bohatý program na 2 dni, doprava, exkurzie a jedlo zaistené. Nocľah v rezorte na Fraser Island.

21. deň – Fraser Island (o, v)
Celodenný program na Fraser Island, piesočné duny, divé psy dingo, dažďové pralesy, jazda džípom po pláži alebo kúpanie v krištáľovom jazere. V podvečer cesta späť do Brisbane a nocľah v hoteli.

22. deň – Brisbane – Surfers Paradise
Ráno vyzdvihnete auto (prípadne cesta autobusom) v Brisbane a idete podľa nášho plánu pre túto oblasť, do neďalekého Surfers Paradise na Gold Coast. Táto oblasť je obľúbeným miestom pre dovolenku, kilometre pláží, surfovanie a promenáda hotelov. Popoludní kúpanie na plážach Surfers Paradise. Nocľah v hoteli neďaleko zlatistých pláží.

23. deň – Surfers Paradise – Gold Coast
Voľný deň v Surfers Paradise, relax a odpočinok na miestnych plážach. Podľa pripraveného plánu si môžete urobiť výlet do neďalekého NP Lamington s dažďovými lesmi, ideálne miesto pre túry. Nocľah v hoteli.

24. deň – Goald Coast – Sydney
Dopoludnia máte čas si zájsť do neďalekého Wildlife Parku, kde uvidíte všetky austrálske zvieratá. Popoludní vás už čaká odlet z letiska Brisbane alebo Gold Coast do Sydney. Nocľah v moteli/hoteli pri letisku v Sydney. Pokiaľ váš let bude odlietať vo večerných hodinách, potom budete odlietať do Európy už tento deň.

25. deň – Sydney odlet 
Ráno sa premiestnite na medzinárodné letisko a čaká vás odlet späť do Európy, podľa vašich leteniek.

26. deň – Prílet do Európy
Prílet do Európy a koniec programu.

 • spiatočná medzinárodná letenka
 • vnútroštátne letenky podľa itinerára
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • nocľahy v 3* hoteli
 • celodenný výlet loďou na Veľký bariérový útes s obedom
 • celodenné individuálne výlety na vodopády a dažďový prales prenajatým osobným autom s klimatizáciou a pripoistením (prípadne náhradný organizovaný výlet so sprievodcom)  
 • všetky výlety uvedené v programe
 • prenájom kvalitného auta s klimatizáciou podľa programu (prípadne organizované výlety) 
 • návšteva a lístky do Sydney Aquarium, Sydney Tower a exkurzia do Sydney Opera House
 • celodenný výlet do Blue Mountains so sprievodcom (výlet loďou v cene)
 • 2-denný výlet na Fraser Island so stravou a programom
 • kompletný plán pre váš zájazd
 • vypracovanie popisu každej oblasti, čo vidieť a čo musíte navštíviť, osobné rady
 • česká asistenčnátelefónna linka v Austrálii
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • vstup do parku Paronela (30 AUD)
 • poplatok za vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD)
 • poplatok na Fraser Island (60 AUD)
 • strava, výlety a služby, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* hoteloch
 • hotely s raňajkami
 • vybavenie turistických víz do Austrálie 900 Kč na osobu
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • prenájom väčšieho auta (štandardne Toyota Corrola)
 • plavba okolo Opery v Sydney s večerou, 1.990 Kč
 • bar z ľadu – 5 v Sydney, cena 890 Kč
 • 1-denný výlet do Hunter Valley – vinárstvo a ochutnávky vína, cena 2.350 Kč
 • výstup na ikonický Harbour Bridge, cena 3.590 Kč
 • 1-denný výlet do hlavného mesta Canberra, cena 3.090 Kč
 • lekcie surfovania v Sydney, cena 2.250 Kč
 • výlet helikoptérou nad Uluru (15 minút), cena 3.150 Kč
 • výlet na ťavách okolo Uluru (východ a západ slnka), cena 2.090 Kč
 • výlet helikoptérou na Veľký bariérový útes (15 minút), cena 5.000 Kč
 • 1-denný výlet scénickým vlakom do Kurandy, cena 2.500 Kč
 • výlet loďou na ostrov Moreton s pozorovaním delfínov, obed, cena 3.190 Kč
 • výlet za tučniakmi na Phillip Island – Melbourne, cena 2.490 Kč
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže zmeniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu AUD. 
 • Náročnosť zájazdu – mierna.
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
 • Tento zájazd je možné absolvovať bez šoférovania auta na výletoch a nahradiť tieto výlety organizovanými výletmi s anglicky hovoriacim sprievodcom.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Austrália
Krásy Západnej Austrálie – individuálne alebo s ČS
Poznávací
Austrália
Soukromý: Metropoly a púšť
Poznávací
Pobytový
Austrália
INDIVIDUÁLNE
Soukromý: 2 tváre Austrálie – Sydney a Cairns