To najlepšie z Nového Zélandu s českým sprievodcom

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 4115 EUR
Všechny letenky
Počet dní: 19
Poznávací s cz průvodcem

1.3. – 19.3. a 16.11. – 4.12.

Nový Zéland – severný ostrov (Auckland, Waitomo, Rotorua, NP Tongariro, Waitomo Caves), južný ostrov (Nelson, NP Abel Tasman, Queenstown, Milford Sound, Mt. Cook NP, Christchurch)

Zpět na nabídku

PREČO SI VYBRAŤ TENTO ZÁJAZD

 • skúsený sprievodca, malá skupina do 16 osôb
 • profesionálna NZ doprava a miestny šofér
 • komfortný zájazd s 3 lokálnymi preletmi
 • pekné 3-3,5* hotely v blízkosti centra mesta
 • veľa krásných výletov a aktivít v cene

POPIS ZÁJAZDU

To najlepšie z Nového Zélandu je zájazd s českým delegátom a profesionálnym NZ šoférom, ktorý vás zoberie na najkrajšie miesta Nového Zélandu. Precestujeme obidva ostrovy krajiny, ktorej prírodné krásy sa považujú za jedny z najkrajších na svete. Na severnom ostrove uvidíte sopky, gejzíry, jaskyne, vykúpete sa v termálnych prameňoch a zakúsite maorskú kultúru. Južný ostrov zase ponúkne úžasné jazerá obklopené vysokými horami, krásnymi ľadovcami, pláže a fjordmi s tuleňmi. Veľa vstupov a výletov, ktoré sú už v cene zájazdu. Neváhajte, počet miet je omedzený! Zájazd sa organizuje v malej skupine s počtom 6 až 10 ľudí.

Ponúkame možnosť predĺženia o niekoľkodenný pobyt na ostrovoch Fidži a relax na plážach, ako vhodné doplnenie tejto cesty. Informujte sa u nás na detaily tohto predĺženia.

POPTAT ZÁJAZD

1. – 2. deň – Odlet z Prahy do Aucklandu
Let z Prahy do Aucklandu s prestupom podľa letenky. Prílet do Aucklandu v 2. deň večer alebo 3. deň ráno.

3. deň – Auckland
Po prílete do najväčšieho mesta Zélandu, Aucklandu, vás čaká transfer do vášho hotela v centre mesta. Poobede prehliadka centra mesta Auckland s českým delegátom. Prejdete si centrum najväčšieho mesta Nového Zélandu, pozrete slávnu tepnu mestaQueen street, historickú radnicu alebo krásnu divadelnú budovu. Je tiež možné navštíviť najvyššiu vežu na južnej pologuli Sky Tower. Potom následuje odpočinok a aklimatizácia po náročnej ceste. Ubytovanie v hoteli 3-3,5 * v centre mesta.

4. deň – Auckland – Waitomo
Ráno vyrážame z Aucklandu do oblasti Waitomo Caves. Po príjazde si prezriete túto oblasť, ktorá je známa svojím rozsiahlym komplexom jaskýň a podvodných tunelov. Jednou z hlavných atrakcií sú svietiace červy v jaskyniach (prehliadka jaskyne so svietiacimi červami je v cene). Nocľah v moteli v oblasti Waitomo.

5. deň – Waitomo – Rotorua
Dopoludnia nás čaká krátky prejazd do jednej z najznámejších oblastí severného ostrova, mesta Rotorua. Voľný zvyšok dňa pre prehliadku oblasti podľa plánu. Tu uvidíte gejzíry, geotermálne parky s bublajúcim bahnom, termálne kúpele a maorskú kultúru. Večer fakultativne možnosť vyskúšať termálne pramene alebo tradičnú večeru s maorským vystúpením. Nocľah v hoteli či moteli 3*.

6. deň – Rotorua – Taupo – Turangi
Dnes nás čaká návšteva geotermálnych parkov s bublinajúcem bahnom a gejzírmy. Rotorua je tiež centrom pre adrenalínové športy, rafting, bungee jumping alebo jazdu na koňoch. Popoludní Vás čaká kratší prejazd k jazeru Taupo, ktoré sa nachádza asi 130 km od Rotorua. Nocľah v moteli. Dáme vám tip na kúpanie v horúcich prameňoch v prírode, kam chodia len miestny. Nocľah v moteli v Turangi 3,5*. 

7. deň – Tongario NP
Ráno idete krátky úsek od jazera do NP Tongariro, asi 50 km, do dedinky v srdci tohto vyhláseného národného parku, ktorý je známy vďaka svojim sopkám a krásnym trekom. Máte celý deň na prechádzku či túru podľa vlastného uváženia do blízkosti sopiek. Dostane sa vám krásnych výhľadov na sopky a sopečné jazierka. Nachází sa tu aj najkrajšie z trekov Nového Zélandu, Tongarriro Crossing. Nocľah v oblasti Taupo.

Odporúčame vyhliadkový let lietadlom nad vrcholy sopiek, fakultativne.

8. deň – Wellington
Cesta od jazera Taupo do Wellingtonu (cca 340 km), popoludní krátka prehliadka hlavného mesta Wellington a jeho pamätihodností vrátane domu parlamentu. Nocľah v hoteli.

9. deň – Wellington – Nelson
Dopoludnia máte ešte chvíľu čas na prechádzku v meste Wellington, v čase obeda vás už čaká trajekt na južný ostrov. Počas niekoľkohodinovej plavby sa môžete kochať krásnou scenériou okolitých ostrovčekov. Po vylodení na južnom ostrove pokračujete do mesta Nelson, kde vás čaká nocľah v moteli/hoteli.

10. deň – Národný Park Abel Tasman
Dnes vás čaká celodenný výlet lodí do NP Abel Tasman. Máte celý deň na prehliadku tohto krásneho národného parku, ktorý ponúka krásne a divoké pláže, skvelé treky pozdĺž pobrežia a zazrieť môžete aj tulene. Zabezpečená je plavba loďkou pozdĺž pobrežia s  možnosťou prejsť sa z jednej pláže na ďalšiu, uvidíte tak podstatnú časť celého NP Abel Tasman (plavba loďou po pobreží tohto NP je v cene).

11. deň – Nelson – Greymouth
Cesta z mesta Nelson do mestečka Greymouth. Väčšina cesty vedie po krásnom pobreží plnom skvelých vyhliadok. Popoludní zastávka na mieste zvanom Punakaiki (palacinkové skaly). V oblasti Greymouth si môžete urobiť prechádzku k útesu odkiaľ môžete vidieť kolóniu tuleňov. Nocľah v oblasti Greymouth v moteli.

12. deň – Ľadovec Franz Josef
Ráno prejazd z Greymouth do dedinky Franz Josef, asi 150 km. Tu máte celé popoludnie na prehliadku vyhláseného ľadovca Franz Josef, fakultativne môžete využiť organizované túry priamo po ľadovci so sprievodcom alebo výlet helikoptérou nad ľadovec. Nocľah v moteli v dedine.

Odporúčame túru so sprievodcom po ľadovci, môžeme pre vás zariadiť, pozri sekcie za príplatok.

13. deň – Franz Josef – Wanaka – Queenstown
Dopoludnia prehliadka neďalekého zrkadlového jazera Matheson lake. Naša cesta pokračuje ďalej k juhu až k mestečku Wanaka ležiaceho pri peknom jazere. Ďalej je možná zastávka v historickom zlatokopeckom mestečku Arrow Town. Odtiaľ pokračujeme až do Queenstown. Nocľah v hoteli/moteli.

14. deň – Queenstown
Dnes vás čaká prehliadka najkrajšieho mesta južného ostrova Queenstown, ktorý je centrom všetkého diania na tomto ostrove. Sprievodca vás počas poobedia prevedie po mestečku, poobede voľný program, môžete sa napr. ľanovkou pozrieť ku krásnej vyhliadke nad mestom. Možnosti mnohých aktivít, ktorých sa tu ponúka veľký počet. Mestečko leží v krásnej prírode pri jazere, zovreté horami a kaňony. V zime sa stáva Queenstown lyžiarskym centrom. Nocľah v hoteli-moteli.

Fakultativne výlet parníkom po jazeree na typickú zélandskú farmu.

15. deň – Milford Sound
Krásny celodenný výlet do krajiny fjordov až k vyhlásenému miestu zvanému Milford Sound, ktoré je podľa mnohých najkrajším miestom Nového Zélandu. Možnosť plavby na lodi medzi fjordmi, okolo uvidíte tulene a vodopády (plavba loďou na Milford Sound je v cene). Nocľah v krásne oblasti Te Anau u jazera.

16. deň – Te Anau – Národný park Mt.Cook
Cesta z Te Anau do dediny Mount Cook, asi 420 km, po ceste typická scenéria Zélandu, jazerá a ovce. Zastavíme se na miestoch krásnych výhľadov, ako napríklad Lindis Pass. Nocľah v dedine Twizel neďaleko NP Mt. Cook.

17. deň – NP Mt. Cook – Christchurch
Ráno krátka cesta do dediny Mt. Cook, odkiaľ môžete vyraziť obdivovať nádherný národný park. Ponúkajú sa tu krásne túry. Čaká Vás snadná 4 hodinová prechádzka údolím s výhľadom na štíty hôr, jazerá a ľadovce. Popoludní idete okolo krásnych jazier Tekapo Pukaki, s úchvatnou mliečnou farbou, až do Christchurch, kde vás čaká nocľah v moteli. 

Fakultativne možnost scénického letu vyhlíiadkovým letadlom alebo vrtuľníkom a pristanie na ľadovci. 

18. deň – Christchurch – odlet
Ak čas dovolí, možte sa pozrieť do centra mesta Christchurch a jeho okolia, podľa času odletu. V priebehu dňa transfer na letisko a odlet späť do Európy.

19. deň – Prílet domov
Prílet domov a koniec programu.

Ponúkame možnosť predĺženia o niekoľkodenný pobyt na ostrovoch Fidži a relax na plážach, ako vhodný doplnok tejto cesty. Informujte sa u nás na detaily tohto predĺženia.

 • spiatočná medzinárodná letenka
 • vnútroštátne letenky podľa itinerára
 • všetky transfery zahrnuté v itinerári
 • 15-16 nocľahov v 3* hoteloch alebo moteloch podľa programu
 • služby českého delegáta počas celého pobytu na Zélande, všetka doprava na ostrovoch minibusom profesionálnym miestnym šoférom – NZ doprava
 • všetky výlety a vstupy, ktoré sú v programe uvedené ako zahrnuté v cene (Waitomo jaskyne svietiace červy, geotermálny park Wai o Tapu, výlet loďou v Abel Tasman, výlet loďou na Milford Sound – fjordy)
 • kompletný plán cesty a podrobné informácie
 • poistenie CK proti insolventnosti 
 • sprepitné
 • vreckové
 • osobné poistenie
 • strava, výlety a služby, ktoré nie sú zahrnuté v programe
 • na želanie je možné zabezpečiť ubytovanie v 4* hoteloch
 • príplatok za samostatne cestujúcu osobu
 • Maorská show s tradičnou večerou, Rotorua
 • vyhliadkový let helikoptérou alebo liedadlom nad sopkami, Rotorua
 • výlet do viníc Marlborough
 • výlet jeepmi po prírodných krásach okolia Queenstownu
 • jet boat – adrenalínová jazda rýchlym člnom v krásnom kaňone, Queenstown
 • Cena je kalkulovaná na jednu osobu v dvojlôžkovej izbe pri obsadení dvomi osobami.
 • Cena sa môže zmeniť na základe dostupného ubytovania, medzinárodných leteniek a kurzu NZD.
 • Náročnosť tohto zájazdu – mierna.
 • Odporúčame vybaviť si cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.
 • Zájazd je garantovaný pri minimálnom počte 10 účastníkov.
 • Možnosť predĺženia o pobyt na Fidži.

Súvisiace zájazdy

Poznávací
Nový Zéland
Nový Zéland komfortne
Austrália
Perly Austrálie s ČS
Poznávací
Nový Zéland
INDIVIDUÁLNE
Okruh po južnej časti ostrova – autom